Tudtad, hogy a 8-as a szerencsepénzt, az örökkévaló pénzáramlást szimbolizálja? A kínaiak nem véletlenül tették a Pekingi Olimpia nyitónapját 2008. 08. 08-ára.
Talán találkoztál már az interneten olyan híradásokkal, amelyekben azt állítják, hogy a Földet ekkor nagyon erős pozitív energia is éri - a mi életünkben ennyi 8-as egybeesése a dátumokban nagyon sokára lesz.
Hosszabb szünet után - sokak kívánságára és kérésére is - pont ezen a nevezetes “örökkévaló pénzáramlás”-napon, tehát 2008. 08. 08-án, pénteken ismét lesz nők és pénz tréning.
Itt megtudhatod, mik azok az alapvető dolgok, amelyek abban segíthetnek,
- hogyan legyen tele a saját, női pénztárcád,
- hogyan alapozd meg saját női anyagi függetlenségedet."
Chi* tréningje - ma itt vagyok! Addig olvasd:
http://www.gazdagnok.hu/2008/06/17/nok-penz-szokasok/http://www.gazdagnok.hu/2008/06/06/milyen-elvarasaid-vannak-nokent-a-nok-es-penz-temaban/
http://www.nlcafe.hu/ezoteria/20080808/080808/
2 comments:
Ezt irtam a http://www.gazdagnok.hu/2008/06/06/milyen-elvarasaid-vannak-nokent-a-nok-es-penz-temaban/ cikkhez, mint comment.
Remelem nem leszek kirekesztve az oldalrol himnemu letemre. Kata irta "egy nő és egy férfi házastársi vagy együttélési közösséget alkot, akkor a mai viszonylatban hogyan működik a felek közti pénzmegosztás? Van helyes, mindkét fél számára járhtó út, vagy csak berögzött formák (ez alatt pl. “a férfi keres, a nő meg otthon főz” című szélsőséges felállást értem)?"
Errol en is olvasnek szivesen. Arrol tudok beszamolni, hogy ez nalunk/nalam hogyan mukodott. Illetve, hogy mukodott, nem tudom, de az alabbiak szerint csinaltuk.
Az egyik tiz eves kapcsolatomban, miutan osszekoltoztunk a kozos koltsegeket, mint lakber, rezsi, kaja 1/3 es 2/3 aranyban osztottuk meg. A 2/3 reszt en vallaltam, mert tobbet kerestem. Bar az allaskeresesi technikak es a beralku kerdeseben eltero velemenyen voltunk, szerintem az exbaratnom is tudott volna akar 2x annyit is keresni, ha kelloen pofatlan az allasinterjun. De most nem ez a tema, bar ez is a nok es a penz teruletehez kapcsolodik.
Az egyeb kiadasok - mozijegy, vacsora, meg hasonlok - tobbnyire en alltam. A ruhat, meg a sajat dolgokat mindenki a 'sajat' penzebol vasarolta. Ebbe a masik nem szolt bele. Bar azert neha probaltunk :) (mar megint mi a faxnak.... :) ) A lakast, kocsit a sajat penzbol vettem az en nevemre.
Ez a gyakorlatot addig folytattuk, amig a szuletetendo kozos gyermekunk miatt az akkori paromnak abba kellet hagyni a munkat. Ezutan mar csak az en fizetesembol 'eltunk'. Szerencsere meg igy is joval tobbet kerestem, hogy ki kelljen szamolni a hovegen a dolgokat. A fiam 10 honapos koraban kulfoldre koltoztunk, ekkor is ennek a koltsegvonzatat en viseltem. Ehhez a gondolathoz majd irok lejjebb.
Ugyan nehany honap mulva szetvaltunk. A fiam anyukajat tovabbra is tamogatom, ebben a pillanatban munkaja nincs, igy csak ez a havi bevetele a csaladi potlek mellett.
Ami a hazimunka dolgot illeti javasoltam a bejaronot. Dolgozok egesz heten, ha dolgozunk mind a ketten, akkor a hetveget mar ne takaritassal, meg hazimunkaval kelljen tolteni. De ez meg nem mukodott annal a ket embernel, akivel egyutt laktam.
A masodik hasonlo kapcsolatomban, szinten miutan osszekoltoztunk, nyitottunk egy kozos szamlat, amirol fizettuk a lakbert, rezsit, illetve mindkettonknek volt kartyaja hozza, igy az un. kozos jellegu kiadasokat. Ezeket itt is 1/3-2/3 aranyban osztottuk meg, de a fizetesem is duplaja volt. Ha veletlenul vmelyikunknek a szemelyes dolgait kellett rendeznie, akkor ezt potolta. Igy viszonylag jol, egyszeruen nyomonkovetheto volt az egesz kiadasoldalon.
Itt is bekovetkezett az a pont, hogy egy masik orszagba, egy kontinensnyi tavolsagra koltoztunk, igy ez a lany emiatt 'elvesztette' az allasat. Ekkor en fizettem mindent, meg a karacsonyi ajandekokat is, illetve a repulojegyeit is en vettem. De meg egy 3000 forintos kozos ebedet sem engedtem kifizetni neki. Kerestunk volna munkat neki, de ez a kapcsolat is, roviddel a koltozes utan megszakadt mas okokbol.
A fentiekkel kapcsolatban nem magamat szeretnem fenyezni, mert a kornyezetemben ravilagitottak nehany dologra a masik oldalrol. Az egyik holgyismerosom velemenye szerint ez a szituacio lehet megalazo. Marmint, hogy csak az en fizetesembol elunk. Habar vannak olyan elethelyzetek, amikor ez szerintem elkerulhetetlen, mint a ket fenti esetben. Egy masik velemeny szerint, a legtobb csaladon beluli eroszak ilyesmivel kezdodik, hogy a ffi keres, a no meg maradjon otthon, nevelje a gyereket, fozze a vacsorat.
Biztosan nincs fix recept minden esetre, de orommel olvasnek valami tanacsot, utmutatot, javaslatokat az ilyen kenyes szituaciok kezelesere.
A masik problemam, amikor beszeltunk ezekrol a penzekrol, sokszor ugy ereztem, hogy anyagias vagyok. Holott csak objektiven szerettem volna elore vegigbeszelni, tisztazni, hogy mi hogy lesz, nehogy kesobb problemat okozzon, vitahoz vezessen.
Szoval varom a tanacsokat, javaslatokat.
Szia Árpád!
Láttam a kommentedet a gazdagnok.hu-n, illetve kph hozzáfűznivalóját is :)
Alapvetően egyetértek vele. Bár, ha jól értem, akkor ő egy generációval feljebb van, és akkor még "szokás" volt a házasságban történő elköteleződés :) Szerintem, ez a közös együttélésnél, gyerekvállalásnál egy fontos kérdés - milyen mély elköteleződésről beszélünk? mit vállalunk együtt fel?
Ma szokás, - amivel én teljesen egyetértek, - hogy a felek tisztázzák, hogy mennyi vagyonuk van az együttélés előtt (ezt persze közben is meg lehet kötni!), hiszen bármi megtörténhet! (Bár pszichésen érdekes lenne vizsgálni, hogy mai társadalmunk már eleve úgy áll hozzá egy kapcsolathoz, hogy kódolja a szakítást, mint kimenetet! De erről lehet, hogy lassan írok egy külön posztot, még gyűjtöm a tapasztalatot.)
Én senkivel nem éltem eddig együtt, mindig ragaszkodtam a "függetlenségemhez", szeretem, ha nem mindig nálam lakunk, és egyáltalán nem bánom, ha néha napokig egyedül vagyok. Az eddigi partnereimmel nagyon kiegyensúlyozottan működött, hogy ki mit fizet, mit tesz hozzá a közös együttléthez. Valahogy mindig megvolt az egál :)
Legutóbb viszont úgy alakult a helyzet, hogy én sokkal többet kerestem, mint a (volt)párom, és ez őt zavarta. Nekem természetes, hogy ha van pénzem, akkor fizetek (ha nincs, akkor is :), és egy párkapcsolatban sem zavar különösképpen, bár néha egy-két gesztust szívesen veszek. Úgy tűnik viszont, hogy ez végül neki okozott problámát, és megoldásként talált is egy jobban fizető állást :)
Én jó ötletnek tartom akár a közös számlát, akár csak egy közös kasszát is, ahová a kereseti arányoknak és a pár igényszintjének megfelelően mindenki belepakolja a részét :) Amennyiben közös gyereket és közös szerzeményeket is terveznek, akkor viszont át kell beszélni, hogy akkor ez hogyan érinti a költségvetést!
Szerintem, fix receptek nincsnek, a legfontosabb, hogy sokat beszélgessenek, és hogy mindenketten tudják, hogy a másiknak pl. mik az elvárásai a kapcsolatban!
Post a Comment